امروز پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
خرید ملک برای سرمایه گذاری
خرید ملک برای سرمایه گذاری و برای اجاره دادن یک راه محبوب برای ثروت اندوزی درازمدت است. خرید ملک برای سرمایه گذاری از بسیاری سرمایه گذاری های دیگر ساده تر می باشد، اما برخی از مسائل مورد نیاز در این مقاله شما را از خرید ملک برای سرمایه گذاری آگاه می کنند.
کجا و آنچه که خرید می کنید، بازده سرمایه گذاری شما را تحت تاثیر قرار می دهد. در اینجا چند نکته برای کمک به خرید ملک برای سرمایه گذاری برای شما بیان می کنیم.
 
کجا بخرم
محله های آشنا :در نظر بگیرید خرید ملک برای سرمایه گذاری را در محلی که با آن آشنا هستید تجربه کنید زیرا زمان کمتری برای  تحقیق میگذارید. بررسی قیمت منطقه ای در ماه های قبل و محل مورد انتخاب خرید ملک برای سرمایه گذاری می تواند سرمایه شما را حفظ کند. 
حومه شهر : به مناطقی که انتظار می رود رشد بالایی داشته باشند، جایی که پتانسیل سود بالقوه وجود دارد.
تقاصای بالای اجاره : به مناطقی که اجاره ها در مقایسه با ارزش ملک بالا هستند، نگاه کنید .
تراکم جمعیتی : اطلاعات در مورد تراکم جمعیت در محله. می تواند از فروش نرفتن ملک در آینده و یا حتی اجاره نکردن ملک شما را در امان نگه دارد.
طرح های پیش رو : در مورد تغییرات پیشنهاد شده در حومه شهر که ممکن است بر قیمت املاک در آینده تاثیر بگذارد تحقیق کنید، تحولات جدید مانند مترو و …. و یا تغییرات منطقه ممکن است بر ارزش آینده ملک تاثیر بگذارد.
 
چه باید خرید
ویژگی های جذاب : به دنبال ویژگی های جذاب خرید ملک برای سرمایه گذاری باشید که به نظر بسیاری از مردم به عنوان امکانات ملک می باشد، مانند حمام مستر ،درب ریموتی، سونا و جکوزی ، روف گاردن،مدارس و ایستگاه مترو و ….
در انتخابتان مدام تجدید نظر کنید : پیدا کردن یک ملک که بیش از یک بخش از بازار اجاره مانند مجرد ها، زوجین ، خانواده های جوان و یا بازنشستگان را جذب می کند.
هزینه نگهداری : صرفه جویی در هزینه ها مهم است. خانه های قدیمی تر و کلنگی و یا خانه هایی که دارای امکاناتی مانند استخر یا محوطه سازی وسیع هستند ممکن است برای شما هزینه های بیشتری داشته باشد.
نوع ملک : آپارتمان ها می توانند از خانه ها راحت تر نگهداری شوند، گرچه شما مجبور هستید هزینه های مشترک بیشتری  را پرداخت کنید.
 
مشاوران سرمایه گذاری در املاک 
قبل از استفاده از خدمات مشاورین املاک،شرکت های سرمایه گذاری و یا انبوه سازان،با دقت فکر کنید. از خرید ملک برای سرمایه گذاری در یک بازاری که با آن آشنا نیستید، پرهیز کنید. تحقیق خود را انجام دهید و از خدمات مشاوره افراد و موسساتی استفاده کنید که اشراف کامل به بازار سرمایه گذاری داشته و خود ذینفع نباشند.
 
سمینارهای دروغین سرمایه گذاری در ملک
اگر در مورد خرید ملک برای سرمایه گذاری فکر می کنید، ممکن است تصمیم بگیرید که در یک سمینار شرکت کنید که وعده داده است که از طریق سرمایه گذاری ملک  شما را ثروتمند کند. این رویدادها اغلب از تکنیک های فروش بسیار قوی و اغوا گرانه استفاده تا شما را به تصمیم گیری های عجولانه در سرمایه گذاری املاک بسپارند، تکنیک هایی مانند فرصت محدود… ، آخرین فرصت….و غیره .
 
سرمایه گذاری یا خرید هزینه های ملک
برخی از هزینه های مربوط به اشتباه در انتخاب ملک برای سرمایه گذاری عبارتند از: هزینه های سنگین نقل و انتقال،بدهی های مالیاتی و یا هزینه های حقوقی و هزینه مشاور املاک و هزینه های خرابی ساختمان می تواند سرمایه شما را نابود کند.
 
مالکیت و مدیریت سرمایه گذاری شما در ملک و ساختمان
هنگامی که مالکیت ملک به شما منتقل می گردد، مسئولیت چنین هزینه هایی را در نظر بگیرید: هزینه های انشعابات ،نوسازی و پسماند ، نگهداری ساختمان و شارژ ماهیانه هزینه های مالیات بر درآمد اجاره، هزینه های عوارض سالیانه شهرداری و …….
اگر مبلغی از کسی قرض و یا وام از بانک گرفته اید تا خرید ملک برای سرمایه گذاری را انتخاب کنید، شما علاوه بربازپرداخت وام مسکن و پرداخت بدهی خود به دیگران در صورتی که سرمایه گذاری شما با نرخ مثبت روبرو باشد، تنها ممکن است مالیات بر درآمد اجاره خود را به اداره مالیات پرداخت کنید و سودی به شما تعلق نمی گیرد .
بررسی کنید آیا می توانید اقساط مربوط به وام های بانکی را پرداخت کنید.
 
خرید ملک برای سرمایه گذاری با گرفتن وام بانکی 
بسیاری از مردم سرمایه گذاری برای خرید ملک را با گرفتن وام از بانک انتخاب می کنند و شما خواهید فهمید که سرمایه گذاری در ملک با گرفتن وام از بانک فقط برای شما هزینه بر خواهد بود.
 
مدیریت دارایی ها
شما می توانید به تنهایی دارایی های خود را مدیریت کنید و یا فردی مورد اطمینان را برای این امر انتخاب کنید .
 
تعمیرات و نگهداری
شما باید هزینه تعمیر و نگهداری از ملک خود را در بودجه سالیانه در نظر داشته باشید.  اگر مستاجر شما شکایت کند که پکیج کار نمی کند و یا شیر آب شروع به نشت می کند، باید آنرا درست کنید.
 
فروش ملک
اگر تصمیم به فروش ملک خود دارید، شاید مجبور شوید هزینه های سنگینی را متحمل بشوید.از تسویه وام های بانکی که کلی برایش زحمت کشیده اید تا هزینه های انتقال اسناد و کمیسیون مشاور املاک و ….
 
وام برای سرمایه گذاری آری یا خیر؟ 
اکثر مردم با دریافت وام اقدام به خرید ملک برای سرمایه گذاری می کنند و در مواقع فروش چه بد اقبالی است اگر هزینه های وام و بازپرداخت آن از سود به دست آمده از سرمایه گذاری پایین تر شود .
 
درآمد و هزینه های خود را کنترل کنید
هنگامی که یک سرمایه گذاری در ذهن داشته باشید، درباره درآمدی که از آن انتظار دارید، فکر کنید و هزینه های پیش روی خود را بپردازید. اگر کمبود مالی وجود دارد، فکر کنید که آیا می توانید آن را در دراز مدت پوشش بدهید یا خیر.