امروز دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳
خرید آپارتمان در بهترین محله های تهران
پس از گذراندن مدتی در منازل اجاره ای و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات عدیده و خاص آن، متوجه خواهید شد که باید ماه ها پول خود را برای اجاره صرف کنید و در آخر هم صاحب خانه نمی شوید. راه حل شما این است که به خانه ای کوچک تر و جمع و جور قانع شوید تا بتوانید صاحب خانه شوید و پول تان را در قلک سوراخ اجاره نشینی نریزید. 
اگر می خواهید اولین آپارتمان خود را بخرید، در این مقاله لیستی از مواردی را که قبل از خرید آپارتمان باید بررسی کنید به شما گفته می شود. 
1. منطقه ملک
در مورد منطقه ای که می خواهید آپارتمان بخرید تصمیم بگیرید. مدتی در آن منطقه اجاره نشین شوید و یا حداقل برخیاز تحقیقات لازم را در مورد شرایط اجتماعی و فرهنگی و رشد و توسعه آنجا به دست آورید.
2. قیمت حقیقی ملک
قبل از خرید، در بازار املاک تحقیق کنید تا مطمئن شوید ملک را به قیمت واقعی اش و نه بیش از آنچه که می ارزد، بخرید. با ارزیابان مستقل و نمایندگان املاک و مستغلات صحبت کنید و فروش اخیر در منطقه را بررسی کنید. به توصیه های توسعه دهنده یا نماینده آنها اعتماد نکنید. این امر به ویژه در صورت خرید برنامه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. می خواهید مطمئن شوید که ارزش آپارتمان تمام شده در برابر آن مبلغی که پرداخت کرده اید، منعکس خواهد شد.
3. توجه به امکانات و شرایط آپارتمان
تا آنجا که می توانید به جستجوی املاک متناسب با معیارهای خود بروید.در این صورت تا حد زیادی از خرید آپارتمان خود راضی خواهید بود.
حالا بیایید فرض کنیم که شما یک آپارتمان برای خرید پیدا کرده اید ...
4. دسترسی به امکانات عمومی
بررسی کنید که ملک مورد علاقه شما نزدیک به تسهیلات موردنیاز شما باشد. به عنوان مثال مغازه ها، وسایل حمل و نقل عمومی، پارک ها، بیمارستان ها، مدارس، محل کار، سالن بدنسازی و غیره.
5. توجه به موقعیت ساختمان ها و اماکن اطراف ساختمان
هنگامی که زندگی در یک آپارتمان را انتخاب می کنید، در نظر بگیرید که آیا ساختمان نزدیک به کافه ها یا سایر مکان هایی است که عبور و مرور زیادی دارد؟ آیا در ساعات شلوغی روز،آرامش نخواهید داشت و سر و صدا شما را کلافه می کند؟ آیا سر و صداها در سبک زندگی شما تأثیر می گذارد؟ ایده خوبی است که قبل از موافقت با خرید آپارتمان ، بازرسی از ساختمان را در طول عصر یا در طول ساعات اوج شلوغی انجام دهید.
6. توجه به قدمت ساختمان
ساختمان چند ساله است؟ باید سن ساختمان را در نظر بگیرید. آیا امکاناتی وجود دارد که نیاز به تعمیریا تعویض داشته باشند؟ اکیداً توصیه می شود قبل از تصمیم گیری برای خرید، از یک معمار یا مهندسین گزارشی در مورد ساختمان بدست آورید.
به عنوان مثال ، اقدامات امنیتی چیست؟ آیا کسی می تواند وارد ساختمان شود؟ آیا دوربین های امنیتی وجود دارد؟
آیا بالکن دارد تا بتوانید از منظره یا آفتاب عصر بعدازظهر لذت ببرید؟یاویوی شما توسط ساختمانهای دیگر مسدود شده است؟!
7. توجه به میزان حق شارژ و سایر هزینه های زندگی آپارتمان نشینی
هزینه نگهداری چیست؟ بسیاری از افراد هنگام خرید یک آپارتمان جدید، از این جنبه فکر نمی کنند. آنها به طور کلی مالیات شهرداری، مالیات بر املاک، مالیات ارزیابی، هزینه آب، هزینه برق متداول، هزینه آسانسور و هزینه های مربوط به نگهبان و نظافتچی را پوشش می دهند. دریابید که هزینه تعمیر و نگهداری چقدر است؟ از به عنوان مثال، هزینه پارکینگ اتومبیلو شارژ می تواند جدا باشد.
8. بررسی تعداد جایگاه های پارکینگ
اگر ماشین دارید، این یک سؤال مهم است که باید از صاحب ملک بپرسید. آیا پارکینگ اتومبیل مهیا خواهد شد و آیا باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید؟
املاک آریا می تواند به صورت رایگان شما را در این امر راهنمایی کند.
چنانچه در جستجوی املاک در منطقه شش تهران هستید مانند املاک در میدان انقلاب ، املاک در امیر آباد شمالی ، املاک در کارگر شمالی ، املاک آریا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.