امروز دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳
نگاهی به قیمت های خرید آپارتمان در منطقه 6 تهران
منطقه ی 6 تهران بزرگ یکی از قدیمی ترین مناطق آن به حساب می آید. این منطقه در مرکز شهر تهران واقع شده و حدود 2138 هکتار وسعت دارد. جمعیت ساکن در این منطقه 3/3 درصد از کل جمعیت تهران را تشکیل می دهد و برابر با 250/000 نفر می باشد. نیمی از ارگان های دولتی، آموزشی و بانک های تهران در این منطقه واقع شده است. منطقه ی 6 تهران با سه بزرگراه مهم این شهر یعنی بزرگراه همت، مدرس و چمران فاصله ی نزدیکی داشته و از جنوب نیز به خیابان انقلاب منتهی می شود. این منطقه به دلیل تردد زیاد خودرو، از مناطق آلوده ی تهران محسوب می شود. منطقه 6 شامل سه پارک بزرگ به نام های لاله، ساعی و شفق بوده که به پاک سازی هوای آن کمک می نماید. 
محله های منطقه ی 6 تهران عبارتند از: 
محله ی توانیر / محله ی امیرآباد / محله ی دبستان / محله ی کاج / محله ییوسف آباد / محله ی پارک لاله / محله ی زرتشت
خرید آپارتمان در منطقه ی 6 پایتخت
اکثر محله های منطقه ی 6 تهران دارای بافت اداری هستند اما هنوز هم برخی از محله های قدیمی آن، بافت مسکونی دارند. از جمله محله های پرطرفدار این منطقه، محله یوسف آباد، امیرآباد و خیابان فاطمی می باشد. 
برای خرید یک آپارتمان 165 متری با قدمت 20 سال ساخت در محله یوسف آباد، باید چیزی در حدود 5 میلیارد تومان هزینه نمایید. در هفته ی گذشته آپارتمانی در بلوار کشاورز به متراژ 145 متر، با مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تومان معامله شد. در واقع برای خرید آپارتمان در این منطقه، باید بیش از 3 میلیارد تومان هزینه در نظر بگیرید. قیمت عمده ی آپارتمان ها در این منطقه از متری 30 میلیون تومان شروع می شود و تا متری 50 میلیون هم ادامه دارد. برای خریدیک آپارتمان 100 متری در برخی از محله های این منطقه مثل خیابان ابن سینا و مستوفی باید مبلغی در حدود 8 میلیارد پرداخت نمایید. در محدوده ی میدان آرژانتین و پارک ساعی، این مبلغ به 10 میلیارد نیز می رسد. 
اکثر آپارتمان های این منطقه دارای بافت قدیمی بوده و متراژ های بالایی دارند. 
در ادامه به معرفی تعدادی آپارتمان در این منطقه و ارائه ی متراژ و قیمت آن ها می پردازیم.
1.آپارتمان 84 متری محدوده ی خیابان مطهری، سهروردی شمالی
با قیمتی در حدود 2 میلیارد و 500 میلیون تومان 
مشخصات این آپارتمان شامل آسانسور، 2 خواب و 10 سال ساخت می باشد. 
2.آپارتمان 170 متری محدوده ی مطهری، خیابان حافظ با قیمت 6 میلیارد و 400 میلیون تومان 
مشخصات این آپارتمان عبارت است از: 35 سال ساخت، طبقه ی اول، دارای سند 6 دانگ
3.آپارتمان 180 متری واقع در بلوار کشاورز با قیمت 6 میلیارد و 300 میلیون تومان 
مشخصات این آپارتمان عبارت است از: 3 اتاق خواب، نوساز و دارای سند شش دانگ
4.آپارتمان با متراژ 118 متر، 20 سال ساخت، واقع در امیرآباد که حدود قیمت آن 3 میلیارد و 500 میلیون تومان است. این آپارتمان شامل 2 اتاق خواب، سند شش دانگ و آسانسور می باشد. 
امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما کاربر گرامی قرار گرفته باشد.